SMDSWLF.031 1OZ
DigiKeys varenummer
SMDSWLF.0311OZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
SMDSWLF.031 1OZ
Beskrivelse
SLD WIRE NO-CLEAN 96.5/3/.5 1OZ.
Producentens standard leveringstid
3 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Blyfri Ingen rengøring, Vandopløselig Loddetråd Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5) 20 AWG, 22 SWG Spole, 1oz (28,35g)
Kategori
Smeltepunkt
423 – 428°F (217 – 220°C)
Producenter
Chip Quik Inc.
Flustype
Ingen rengøring, Vandopløselig
Emballage
Spole
Trådtykkelse
20 AWG, 22 SWG
Varestatus
Aktiv
Proces
Blyfri
Type
Loddetråd
Form
Spole, 1oz (28,35g)
Sammensætning
Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5)
Vægt
0,062lb (28,12g)
Diameter
0,031" (0,79mm)