SMDSWLF.031 1LB
DigiKeys varenummer
SMDSWLF.0311LB-ND
Producenter
Producentens varenummer
SMDSWLF.031 1LB
Beskrivelse
LF SOLDER WIRE 96.5/3/0.5 TIN/SI
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Blyfri Ingen rengøring, Vandopløselig Loddetråd Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5) 20 AWG, 22 SWG Spole, 1lb (454g)
Kategori
Smeltepunkt
423 – 428°F (217 – 220°C)
Producenter
Chip Quik Inc.
Flustype
Ingen rengøring, Vandopløselig
Emballage
Bulk
Trådtykkelse
20 AWG, 22 SWG
Varestatus
Aktiv
Proces
Blyfri
Type
Loddetråd
Form
Spole, 1lb (454g)
Sammensætning
Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5)
Grundlæggende varenummer
Diameter
0,031" (0,79mm)