UPE1C271MCG6308R
DigiKeys varenummer
4191-UPE1C271MCG6308R-ND
Producenter
Producentens varenummer
UPE1C271MCG6308R
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 10mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Producenter
Chinsan (Elite)
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
5.08 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
270 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,354" (9,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
16 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10mOhm