UPE0J101MP26306
DigiKeys varenummer
4191-UPE0J101MP26306CT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-UPE0J101MP26306TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPE0J101MP26306
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 35mOhm 5000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Producenter
Chinsan (Elite)
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
2.1 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
100 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
6.3 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
35mOhm