UGS1E102MP51016U
DigiKeys varenummer
4191-UGS1E102MP51016UCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-UGS1E102MP51016UTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UGS1E102MP51016U
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 1000UF 20% 25V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Chinsan (Elite)
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
5000 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
1000 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
25 V