UGS1D681RP30816TU
DigiKeys varenummer
4191-UGS1D681RP30816TUCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-UGS1D681RP30816TUTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UGS1D681RP30816TU
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 680UF 20% 20V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 20 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 16mOhm 2000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Chinsan (Elite)
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
4.65 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
680 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
20 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
16mOhm