UGS1C222MP51020U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 757
Datablad
2200 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 8mOhm 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
UGS1C222MP51020U
DigiKeys varenummer
4191-UGS1C222MP51020UCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-UGS1C222MP51020UTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UGS1C222MP51020U
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 2200UF 20% 16V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Chinsan (Elite)
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
6.1 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
2200 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
16 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
8mOhm