UGP0J152MNN1010U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 401
Datablad
1500 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 10mOhm 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
UGP0J152MNN1010U
DigiKeys varenummer
4191-UGP0J152MNN1010U-ND
Producenter
Producentens varenummer
UGP0J152MNN1010U
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 1500UF 20% 6.3V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Chinsan (Elite)
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
5.56 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
1500 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,453" (11,50mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
6.3 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10mOhm