SM2E330MP51020
DigiKeys varenummer
4191-SM2E330MP51020CT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-SM2E330MP51020TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
SM2E330MP51020
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
140 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
196 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 85°C