RF1V470MP20511EU
DigiKeys varenummer
4191-RF1V470MP20511EUCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-RF1V470MP20511EUTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
RF1V470MP20511EU
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
103.5 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
345 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
220 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C