PF1J100MNN0511U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
På lager: 58.155
Datablad
Parametrisk ækvivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
På lager: 60.372
Datablad
Würth Elektronik
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
10 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PF1J100MNN0511U
DigiKeys varenummer
4191-PF1J100MNN0511U-ND
Producenter
Producentens varenummer
PF1J100MNN0511U
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
50 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
100 mA @ 100 kHz
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C