PF1E101MP26311U
DigiKeys varenummer
4191-PF1E101MP26311UCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-PF1E101MP26311UTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
PF1E101MP26311U
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
145 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
217.5 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C