MW2G151MNN1835 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Rubycon
På lager: 64
Chemi-Con
Chemi-Con
På lager: 327
På lager: 248
Nichicon
På lager: 299
150 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MW2G151MNN1835
DigiKeys varenummer
4191-MW2G151MNN1835-ND
Producenter
Producentens varenummer
MW2G151MNN1835
Beskrivelse
CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
750 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
847.5 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C