MV2W4R7MP308B5A6
DigiKeys varenummer
4191-MV2W4R7MP308B5A6CT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-MV2W4R7MP308B5A6TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
MV2W4R7MP308B5A6
Beskrivelse
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
75 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
101.25 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
5 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-25°C – 105°C