MJ2G470MNN1620A6
DigiKeys varenummer
4191-MJ2G470MNN1620A6-ND
Producenter
Producentens varenummer
MJ2G470MNN1620A6
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
550 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.375 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
1.25 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-25°C – 105°C