EY2A100MP20511U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
10 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EY2A100MP20511U
DigiKeys varenummer
4191-EY2A100MP20511UTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EY2A100MP20511U
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
36 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
120 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
1.5 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C