EY1V681MP51020E
DigiKeys varenummer
4191-EY1V681MP51020ECT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-EY1V681MP51020ETB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EY1V681MP51020E
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
680 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
980 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.96 A @ 100 kHz
Impedans
20 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C