EY1V681MNN1220F7 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Würth Elektronik
På lager: 983
Datablad
680 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EY1V681MNN1220F7
DigiKeys varenummer
4191-EY1V681MNN1220F7-ND
Producenter
Producentens varenummer
EY1V681MNN1220F7
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
955 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.91 A @ 100 kHz
Impedans
72 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C