EY1H470MP26311RU | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | EY1H470MP26311RU |
Beskrivelse | CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH |
Producentens standard leveringstid | 18 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1,95Ohm @ 120Hz 4000 timer @ 105°C |
Mfr | Applikationer |
Serie | Rippel strøm @ lav frekvens 90 mA @ 120 Hz |
Emballage Afskåret tape (CT) Tape & Box (TB) | Rippel strøm @ høj frekvens 300 mA @ 100 kHz |
Varestatus Aktiv | Impedans 600 mOhms |
Kapacitans | Lederafstand 0,098" (2,50mm) |
Tolerance ±20% | Størrelse/dimension 0,248" diam. (6,30mm) |
Spænding - Nominel 50 V | Højde - Monteret (maks.) 0,492" (12,50mm) |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 1,95Ohm @ 120Hz | Monteringstype |
Levetid @ temp. 4000 timer @ 105°C | Pakke/hus Radial, Dåse |
Driftstemperatur -55°C – 105°C |