EY1H470MP26311RU er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Surge
47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1,95Ohm @ 120Hz 4000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EY1H470MP26311RU
DigiKeys varenummer
4191-EY1H470MP26311RUCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-EY1H470MP26311RUTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EY1H470MP26311RU
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
90 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
300 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
600 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,95Ohm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
4000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C