EY1H330MPN6311U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 57
Datablad
Nichicon
På lager: 617
33 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EY1H330MPN6311U
DigiKeys varenummer
4191-EY1H330MPN6311UCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-EY1H330MPN6311UTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EY1H330MPN6311U
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
61.5 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
205 mA @ 100 kHz
Impedans
1.5 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C