EY1E221MP26311U
DigiKeys varenummer
4191-EY1E221MP26311UTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EY1E221MP26311U
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
220 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 840mOhm @ 120Hz 5000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
200 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
500 mA @ 100 kHz
Impedans
450 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
840mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C