EY1E102MNN1020 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 1.090
Datablad
1000 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EY1E102MNN1020
DigiKeys varenummer
4191-EY1E102MNN1020-ND
Producenter
Producentens varenummer
EY1E102MNN1020
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
1.026 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.71 A @ 100 kHz
Impedans
78 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C