EY1C681MNN0820
DigiKeys varenummer
4191-EY1C681MNN0820-ND
Producenter
Producentens varenummer
EY1C681MNN0820
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
665 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.33 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
140 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C