EV1J101MPN1012RSU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
100 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EV1J101MPN1012RSU
DigiKeys varenummer
4191-EV1J101MPN1012RSUCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-EV1J101MPN1012RSUTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EV1J101MPN1012RSU
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
440 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.1 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
400 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,531" (13,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C