EV1H220MNN0511 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 176
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 1.026
Datablad
På lager: 0
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Rubycon
Rubycon
Würth Elektronik
Würth Elektronik
Panasonic Industry
Panasonic Industry
KEMET
22 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EV1H220MNN0511
DigiKeys varenummer
4191-EV1H220MNN0511-ND
Producenter
Producentens varenummer
EV1H220MNN0511
Beskrivelse
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
54 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
180 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
980 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C