EV1C102MP50820EF6 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 834
Datablad
1000 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EV1C102MP50820EF6
DigiKeys varenummer
4191-EV1C102MP50820EF6CT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-EV1C102MP50820EF6TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EV1C102MP50820EF6
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.5 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
29 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C