EK1A221MP20511U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 177
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 2.864
Datablad
På lager: 2.929
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
220 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EK1A221MP20511U
DigiKeys varenummer
4191-EK1A221MP20511UCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-EK1A221MP20511UTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EK1A221MP20511U
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
144 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
360 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
21 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C