EJ1V101MP26311P9U | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 4191-EJ1V101MP26311P9UTB-ND - Tape & Box (TB) |
Producenter | |
Producentens varenummer | EJ1V101MP26311P9U |
Beskrivelse | CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH |
Producentens standard leveringstid | 18 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 100 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Polarisering Polar |
Mfr | Applikationer |
Serie | Rippel strøm @ lav frekvens 90 mA @ 120 Hz |
Emballage Tape & Box (TB) | Rippel strøm @ høj frekvens 300 mA @ 100 kHz |
Varestatus Aktiv | Impedans 550 mOhms |
Kapacitans | Lederafstand 0,098" (2,50mm) |
Tolerance ±20% | Størrelse/dimension 0,248" diam. (6,30mm) |
Spænding - Nominel 35 V | Højde - Monteret (maks.) 0,492" (12,50mm) |
Levetid @ temp. 3000 timer @ 105°C | Monteringstype |
Driftstemperatur -55°C – 105°C | Pakke/hus Radial, Dåse |