EG1H121MP50816F5 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Würth Elektronik
På lager: 795
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Surge
På lager: 0
120 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EG1H121MP50816F5
DigiKeys varenummer
4191-EG1H121MP50816F5CT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-EG1H121MP50816F5TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EG1H121MP50816F5
Beskrivelse
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
483 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
690 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C