KTS251B474K43N0T00
DigiKeys varenummer
565-KTS251B474K43N0T00TR-ND - Tape & Reel (TR)
565-KTS251B474K43N0T00CT-ND - Afskåret tape (CT)
565-KTS251B474K43N0T00DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KTS251B474K43N0T00
Beskrivelse
CERAMIC CAP
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X7R 1812 (4532 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KTS251B474K43N0T00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
1812 (4532 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,126" B (4,50mm x 3,20mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,110" (2,80mm)