KHD101E106M80A0B00
DigiKeys varenummer
565-3284-ND
Producenter
Producentens varenummer
KHD101E106M80A0B00
Beskrivelse
CAP CER 10UF 100V Y5U RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±20% 100V Keramiske kondensatorer Y5U (E) Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KHD101E106M80A0B00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,531" L x 0,197" B (13,50mm x 5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,394" (10,00mm)