HHXK160ARA561MHA0G
DigiKeys varenummer
565-HHXK160ARA561MHA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXK160ARA561MHA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXK160ARA561MHA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXK160ARA561MHA0G
Beskrivelse
CAP ALUM POLY HYB 560UF 16V SMD
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HHXK160ARA561MHA0G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Chemi-Con
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
465 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.1 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
560 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C