HHXK160ARA561MHA0G | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | HHXK160ARA561MHA0G |
Beskrivelse | CAP ALUM POLY HYB 560UF 16V SMD |
Producentens standard leveringstid | 40 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 560 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 4000 timer @ 125°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | HHXK160ARA561MHA0G Modeller |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Producenter Chemi-Con | Klassificeringer AEC-Q200 |
Serie | Applikationer Automotive |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Rippel strøm @ lav frekvens 465 mA @ 120 Hz |
Varestatus Aktiv | Rippel strøm @ høj frekvens 3.1 A @ 100 kHz |
Type Hybrid | Størrelse/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Kapacitans 560 µF | Højde - Monteret (maks.) 0,413" (10,50mm) |
Tolerance ±20% | Overflademonterings fladestørrelse 0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm) |
Spænding - Nominel 16 V | Monteringstype Overflademontering |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 20mOhm | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |
Levetid @ temp. 4000 timer @ 125°C |