HHXJ350ARA391MJA0G
DigiKeys varenummer
565-HHXJ350ARA391MJA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXJ350ARA391MJA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXJ350ARA391MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXJ350ARA391MJA0G
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 390UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HHXJ350ARA391MJA0G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
420 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
390 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C