HHXJ250ARA471MJA0G er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 643
Datablad
KEMET
På lager: 590
Panasonic Industry
På lager: 5.752
Panasonic Industry
På lager: 551
Eaton - Electronics Division
På lager: 485
Nichicon
På lager: 637
Nichicon
470 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 4000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
HHXJ250ARA471MJA0G
DigiKeys varenummer
565-HHXJ250ARA471MJA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXJ250ARA471MJA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXJ250ARA471MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXJ250ARA471MJA0G
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 470UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
HHXJ250ARA471MJA0G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Chemi-Con
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
420 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
470 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C