HHXE160ARA820MF61G
DigiKeys varenummer
565-HHXE160ARA820MF61GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXE160ARA820MF61GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXE160ARA820MF61GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXE160ARA820MF61G
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 45mOhm 2000 timer @ 135°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HHXE160ARA820MF61G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 135°C
Rippel strøm @ lav frekvens
170 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.7 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
82 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,240" (6,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
16 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
45mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
2000 timer @ 135°C