HHXD630GRA560MJA0G
DigiKeys varenummer
565-HHXD630GRA560MJA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXD630GRA560MJA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXD630GRA560MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXD630GRA560MJA0G
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 30mOhm 10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Digi-Reel®
Funktioner
Vibrationsdæmpende
Rippel strøm @ lav frekvens
240 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.4 A @ 100 kHz
Kapacitans
56 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C