HHXD630GRA560MJA0G | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | HHXD630GRA560MJA0G |
Beskrivelse | CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V SMD |
Producentens standard leveringstid | 26 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 56 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 30mOhm 10000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 105°C |
Producenter Chemi-Con | Klassificeringer AEC-Q200 |
Serie | Applikationer Automotive |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Funktioner Vibrationsdæmpende |
Varestatus Aktiv | Rippel strøm @ lav frekvens 240 mA @ 120 Hz |
Type Hybrid | Rippel strøm @ høj frekvens 2.4 A @ 100 kHz |
Kapacitans 56 µF | Størrelse/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 0,413" (10,50mm) |
Spænding - Nominel 63 V | Overflademonterings fladestørrelse 0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm) |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 30mOhm | Monteringstype Overflademontering |
Levetid @ temp. 10000 timer @ 105°C | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |