HHXD500GRA680MHA0G
DigiKeys varenummer
565-HHXD500GRA680MHA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXD500GRA680MHA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXD500GRA680MHA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXD500GRA680MHA0G
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 30mOhm 10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Digi-Reel®
Funktioner
Vibrationsdæmpende
Rippel strøm @ lav frekvens
180 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.8 A @ 100 kHz
Kapacitans
68 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C