HHXD350ARA271MJA0G
DigiKeys varenummer
565-HHXD350ARA271MJA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXD350ARA271MJA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXD350ARA271MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXD350ARA271MJA0G
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 270UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HHXD350ARA271MJA0G Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
325 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.5 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
270 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C