HHXC800GRA390MJA0G
DigiKeys varenummer
565-HHXC800GRA390MJA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXC800GRA390MJA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-HHXC800GRA390MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HHXC800GRA390MJA0G
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 39UF 20% 80V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
39 µF 80 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 33mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Chemi-Con
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Funktioner
Vibrationsdæmpende
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ lav frekvens
140 mA @ 120 Hz
Type
Hybrid
Rippel strøm @ høj frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Kapacitans
39 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
80 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
33mOhm
Monteringstype
Overflademontering
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C