EMVY350ARA471MKE0S
DigiKeys varenummer
565-2480-2-ND - Tape & Reel (TR)
565-2480-1-ND - Afskåret tape (CT)
565-2480-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EMVY350ARA471MKE0S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EMVY350ARA471MKE0S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
410 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
820 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
70 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,531" (13,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,512" L x 0,512" B (13,00mm x 13,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C