EMHL160ARA331MHA0G
DigiKeys varenummer
565-EMHL160ARA331MHA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-EMHL160ARA331MHA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EMHL160ARA331MHA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EMHL160ARA331MHA0G
Beskrivelse
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 300mOhm @ 100kHz 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EMHL160ARA331MHA0G Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
275.28 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
296 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
300mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-40°C – 125°C