ELXZ350ETD471MJ20S
DigiKeys varenummer
565-ELXZ350ETD471MJ20SCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-ELXZ350ETD471MJ20STB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ELXZ350ETD471MJ20S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
610 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.22 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
52 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C