ELXZ160ELL222MK25S
DigiKeys varenummer
565-1937-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELXZ160ELL222MK25S
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ELXZ160ELL222MK25S Modeller
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.4625 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.95 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
30 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C