ELXV350ETE561MK20S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 942
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Panasonic Industry
På lager: 0
560 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELXV350ETE561MK20S
DigiKeys varenummer
ELXV350ETE561MK20S-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ELXV350ETE561MK20S
Beskrivelse
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Klassificeringer
Rippel strøm @ lav frekvens
680 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.36 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
46 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C