ELXS421VSN471MR50S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 56
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 324
Datablad
Direkte
Rubycon
På lager: 0
Rubycon
På lager: 0
På lager: 50
TDK
TDK
Nichicon
470 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELXS421VSN471MR50S
DigiKeys varenummer
ELXS421VSN471MR50S-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELXS421VSN471MR50S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ELXS421VSN471MR50S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
1.9 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.717 A @ 50 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,067" (52,50mm)
Spænding - Nominel
420 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C