ELXS181VSN821MR25S
DigiKeys varenummer
ELXS181VSN821MR25S-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELXS181VSN821MR25S
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 180 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ELXS181VSN821MR25S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
2.26 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
3.39 A @ 50 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,083" (27,50mm)
Spænding - Nominel
180 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C