EKZN800ELL681MK40S
DigiKeys varenummer
565-EKZN800ELL681MK40S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZN800ELL681MK40S
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 80V TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKZN800ELL681MK40S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.89 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
3.15 A @ 100 kHz
Impedans
26 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
1,634" (41,50mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C